Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player

Romeo i Julia w klasie 6a  

Dnia 16 marca 2012 roku w ramach języka polskiego klasa 6a zorganizowała krótki spektakl przedstawiający fragment tragedii Williama Szekspira „Romeo i Julia” . Reżyserem inscenizacji była Pani Małgorzata Grzesiak.

W główne role wcielili się Krzysztof Ruszkowski jako Romeo i Angelika Żak - Julia. Scenografię przygotowały: Klaudia Chudzik, Magda Stachura, Natalia Kaluga. Adam Winiarski był naszym suflerem.

Talenty artystyczne młodych adeptów sztuki teatralnej pozwoliły przenieść całą klasę w moment, kiedy Romeo potajemnie przybył do Julii. Przedstawienie wyszło doskonale, chociaż nie obyło się bez drobnych wpadek. Mimo tego można je uznać za udane Obejrzyjcie kronikę fotograficzną!

Dzieci dzieciom - teatralne wprawki klasy 2a  

Uczniowie klasy 2a przygotowali pod okiem swojej wychowawczyni p. Ilony Bińkowskiej teatrzyki dla swoich koleżanek i kolegów z oddziału przedszkolnego. Młodzi aktorzy zmierzyli się ze znanym wierszem "Rzepka", którego inscenizację przygotowali w grupach. Każda z nich, mimo tej samej treści, była inna, a najważniejsze, że podabała się małym widzom, którzy gromkimi brawami i żądaniem bisów nagrodzili swoich starszych kolegów. Teraz maluchy czekają na inne ciekawe inicjatywy i my też...

 

img