Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player

Klasy 5 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomiu oraz na lotnisku w Sadkowie  

W dniu 21.11.2012r. uczniowie klas piątych naszej szkoły pod opieką wychowawców  pani Grudzień Grażyny i Molgi Marzeny wybrali się na niezwykle ciekawą wycieczkę do Radomia. Najważniejsze punktu programu tej wizyty to obejrzenie wystawy poświeconej Januszowi Korczakowi zorganizowanej w Miejskiej Bibliotece oraz wizyta w 42 Bazie Lotnictwa Szkolnego w Radomiu.

img

Maluchy w Kurozwękach  

12 czerwca 2012r przedszkolaki z naszej szkoły wyjechały na wycieczkę. Miejscem docelowym były Kurozwęki. Tego dnia dopisała pogoda i humory. Mali turyści zwiedzali pałac, który należy do majątków Popielów. W nim największe wrażenie na dzieciach wywarły piwnice. Jednak największą atrakcją było oglądanie narzędzi tortur. Odważni usiedli na krześle z kolcami i dali zakuć się w dyby. Kolejnym punktem wyprawy było oglądanie bizonów. Z zapartym tchem słuchali przewodnika, który opowiedział o zwyczajach tych niezwykłych zwierząt. Na zakończenie zjedli pyszne kiełbaski i mogli pobawić się na placu zabaw. Po wykonaniu pamiątkowych zdjęć zmęczeni i szczęśliwi wrócili do szkoły.

img

Wycieczka po Radomiu...  

11 czerwca byliśmy na wycieczce po Radomiu. Zwiedziliśmy Radom średniowieczny i dziewiętnastowieczny, oczywiście oprowadzał nas pan przewodnik. Jeszcze przed tą wycieczką nie wiedzieliśmy, że Radom to takie piękne miasto, te stare dzielnice są zupełnie niepodobne do tych wszystkich nowo zbudowanych budynków. Czuliśmy się, jakbyśmy byli w jakimś innym mieście.

img

"Tu stworzył dom" - wycieczka do Miejsca Piastowego  

Jest na świecie wiele takich miejsc, gdzie dobrze jest"! Jednym z takich miejsc jest... Miejsce Piastowe. Udały się do tego miejsca także dzieci z Kowali w dniach 30-31 maja 2012r. z klas: 3,4,5,6 wraz ze swymi opiekunami: p.Wiesławą Rzepecką, p. Anną Szymczyk, s. Fides Modlińską i s. Angelą Musiał .Tegoroczny "Michayland" pobił rekord, niemal 4,5 tys.dzieci zgromadziło się na placu przed Sanktuarium św. Michała Archanioła i Bł. Bronisława Markiewicza. To już XXVIII-a, ale w tym roku - z racji na 100 rocznicę śmierci bł. Bronisława – szczególna pielgrzymka dzieci.

img