Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player

Pojechły i wyśpiewały pierwsze miejsca...  

W Łęczeszycach 15 czerwca odbywał się Międzypowiatowy Festiwal Piosenki i Tańca, w którym wzięły udział: Sandra Matysiak z kl. IIB w kategorii najmłodszej ( kl. I-III)śpiewała piosenkę „ Myszka, widziała ostatnia”, oraz w kategorii trzeciej starszej (kl. IV-VI), Joanna Błędowska z kl. VIB, śpiewała piosenkę „ Łatwopalni”, Milena Figarska z kl. VIB, śpiewała piosenkę „ Nie zadzieraj nosa” oraz Katarzyna Piasecka z kl. VIB , śpiewała piosenkę „ Chodź, pomaluj mój świat”.

img

Gminny AS matematyki pnie się w górę...  

Dnia 10.05.2012 r. w PSP nr 25 w Radomiu odbył się drugi etap X Regionalnego Konkursu Matematycznego. W konkursie wzięło udział 29 trzecioklasistów ze szkół podstawowych – z terenu Radomia i powiatu radomskiego. Michał Dygas – uczeń klasy III a z PSP w Kowali zajął w konkursie III miejsce uzyskując 56 punktów na 60 możliwych. Warto również przypomnieć, że Michał w bieżącym roku szkolnym został ASEM matematycznym klas trzecich w gminie Kowala. Opiekunem i nauczycielem chłopca jest p. Wiesława Rzepecka. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów uczniowi, jego opiekunce i rodzicom

Gminny Konkurs Ekologiczny klas I - III  

W środę 24 kwietnia br. miał miejsce Gminny Konkurs Przyrodniczo-Ekologiczny pod hasłem „Z ekologią na co dzień”. Celem konkursu było rozbudzanie zainteresowań przyrodniczo-ekologicznych wśród uczniów i wzbogacanie wiedzy o środowisku. W konkursie udział wzięli uczniowie z czterech szkół naszej gminy...

img

Kolejne sukcesy naszych uczniów...  

13.04.2012r 15 uczniów z klas 4 i 6 wzięło udział w IX edycji Olimpiady Wiedzy Biologia Oxford Plus. Uczniowie rozwiązywali test, za który mogli maksymalnnie otrzymać 100 punktów. Uczeń naszej szkoły Adam Winiarski uzyskał 84 punkty i tytuł Laureata IV stopnia. Bardzo dobrze poradzili sobie również młodsi uczestnicy konkursu Martyna Stępień i Dominik Podkowa z klasy czwartej, którzy uzyskali po 72 punkty. Uczniom i opiekunce p. Iwonie Stefańskiej gratulujemi i życzymy dalszych sukcesów.

Szkolna olimpiada z języka angielskiego  

W dniu 11 kwietnia 2012r w naszej szkole odbyła się Szkolna Olimpiada Języka Angielskiego ' EASY ENGLISH”. Wzięlo w niej udział 19 uczniów z kl. IV – VI. Prace oceniane były przez nauczycieli zewnętrznych. A oto uczniowie, którzy w szkole zdobyli największą ilość punktów:

I miejsce – Melania Wójcicka, kl. IVa – 36,5/40pkt.

II miejsce – Aneta Tuszyńska, kl. VIb – 30,5/40pkt.

III miejsce – Bartłomiej Matuszczak, kl. Va – 27/40pkt.

Wyróżnienie – Zawadzka Natalia, kl. IV a

Wręczenie dyplomów oraz nagród rzeczowych będzie na najbliższym apelu 5 czerwca 2012r.

Zwycięzcom G R A T U L U J E M Y ! ! !

Teraz z niecierpliwością oczekujemy na wyników TEST OXFORD PLUS, które powinny zostać ogłoszone w najbliższym terminie.

Marzena Molga

Gminny Konkurs "Wiersze znane i nieznane"  

Dnia 27.10.2011r w Świetlicy Środowiskowej ,, Szansa” odbył się Gminny Konkurs Recytatorski pt. ,, Wiersze znane i kochane”. Nasza szkołę reprezentowali zwycięzcy etapu szkolnego .

img