Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player

Jak karnawał to karnawał ... taneczne szaleństwa uczniów szkoły w Kowali  

Tradycja organizacji zabaw choinkowych w naszej szkole jest bardzo odległa. Nikt już nie pamięta, od kiedy istnieje, ale bez niej nie wyobrażamy sobie zakończenia semestru. Tak było i w tym roku. Zabawa choinkowa przyniosła wiele radości oraz niezapomnianych wrażeń i była miłym akcentem na zakończenie półrocznych zmagań z  trudami nauki. Niestety, do następnej trzeba czekać aż rok.

W sobotę 26 stycznia 2013r przed południem nasza szkoła wypełniła się gwarem i muzyką. To najmłodsi uczniowie i goście przybyli na coroczną zabawę choinkową. Na sali gimnastycznej  pojawiły się  piękne królewny, tajemnicze wróżki i dzielni rycerze. Tegoroczna zabawa wyróżniła się od pozostałych tym, że w tym roku pojawili się na niej wolontariusze, którzy razem ze swoimi opiekunkami poprowadzili szkolny bal najmłodszych. Do zabawy włączyli się także rodzice i grono pedagogiczne. Wszyscy świetnie się bawili. Wolontariusze Wróżki, Pszczółka, Mikołaj - uczyli dzieci tańczyć, prowadzili konkursy z nagrodami i zachęcali do zabawy. Czas płynął wesoło  i nawet ponad godzinna przerwa w dostawie prądu nie popsula dobrego nastroju uczestnikom karnawałowego balu. Na zmęczone zabawą dzieci czekały w klasach poczęstunki przygotowane przez troskliwych rodziców.  
Po południu doskonale bawili się również uczniowie klas starszych. Pięknie udekorowana sala wypełniła się radością, śmiechem, i „żywą muzyką”, która porwała do tańca niemalże wszystkich, którzy przybyli  na szkolną zabawę choinkową. Karnawałowe pociągi, wężyki i kółeczka oraz nauka tanecznych układów wzbudziły wiele emocji i zachęcały do wspólnej zabawy.  Program imprezy był więc  bogaty i różnorodny. Nie obyło się bez tradycyjnych konkursów,  których uczestnicy otrzymali przygotowane przez organizatorów nagrody i upominki, jednak gorące brawa i uśmiechy na twarzach były najlepszą nagrodą dla występujących.
Uczniowie bawili się świetnie, a po emocjach związanych z udziałami w konkursach i tańcach z radością zasiedli do poczęstunku, o który zadbali rodzice. Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tegorocznego balu, a w szczególności sponsorom nagród – właścicielom sklepów „Duet” i „Iwonka”  - serdeczne podziękowanie składają dyrekcja szkoły i uczestnicy zabawy.