Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player

Słodki Mikołaj zawitał już po raz siódmy  

Jeżeli Św. Mikołaj przyniesie Wam dużo słodyczy i będziecie chcieli podzielić się nimi, sprawiając radość innym dzieciom, dołączcie do naszej akcji” – z takim apelem do uczniów naszej szkoły po raz kolejny zwrócił się Samorząd Uczniowski, z inicjatywy którego przez siedem kolejnych lat przez  świętami Bożego Narodzenia organizowana jest akcja świąteczna „Słodki Mikołaj”.

 

 

Samorząd Szkolny, tak jak w latach ubiegłych,  nie zawiódł się na ofiarności swoich koleżanek i kolegów, którzy w tak magicznym i niezwykłym  przedświątecznym okresie chętnie wsparli Słodkiego Mikołaja, by sprawić radość innym. 

Na terenie szkoły w dniach 7 i 11 grudnia 2012r. zorganizowana została zbiórka słodyczy, które  uczniowie podarowali ze swoich mikołajkowych paczek. Dzieci przyniosły nie tylko czekoladki, batoniki, cukierki czy ciastka, ale także pluszowe przytulanki. Zebrano górę słodyczy, które zostały przekazane, jak co roku,  podopiecznym sióstr Michalitek z Oratorium w Radomiu. Akcja jest doskonałym przykładem tego, że aby zacząć robić rzeczy wielkie, należy nauczyć się robić rzeczy małe. Inicjatywa jest także sprawdzianem wrażliwości na potrzeby innych, który uczniowie PSP w Kowali zdali na szóstkę. Wszystkim zaangażowanym w organizacje akcji wielkie dzięki.