Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player

Wszystkich Świętych - P a m i ę t a m y . . .  

Zgodnie z tradycją naszej szkoły uczniowie w przeddzień Wszystkich Świętych porządkują miejsca pamięci narodowej, którymi opiekuje się nasza szkoła. Klasy IV a i b posprzątała groby nieznanych żołnierzy na cmentarzu parafialnym w Kowali, klasy V a  i b  - grób lotników Franciszka Żwirko i Stanisława Wigury w parku   w Kowali, a klasy VI a i b  - pomnik Powstańców Styczniowych z 1863r., znajdujący się  w pobliżu Dąbrówki Zabłotniej.

Klasy młodsze I – III oraz przedszkolaki z oddziału O a i b również odwiedziły cmentarz w Kowali. Na grobach nieznanych żołnierzy zapalili znicze oraz położyli wiązanki, a także odmówili modlitwę za dusze zmarłych.

Opracowała:

Marzena Molga

Tym, co odeszli ... apel z okazji Wszystkich Świętych  

Początek listopada kojarzy się nam ze świętem Wszystkich Świętych, z Dniem Zadusznym. W tych dniach udajemy się na cmentarze, by uczcić pamięć bliskich, znajomych, bezimiennych bohaterów, żołnierzy oraz ludzi zapomnianych. To czas zadumy i refleksji nad życiem, nad śmiercią i przemijaniem. To czas modlitwy za dusze zmarłych z naszych rodzin, a także tych, za których nikt się już nie modli.

 

 

 

 

 

img

Różańcowe inspiracje...  

Różniec był umiłowaną modlitwą Jana Paweła II, a miesiąc październik jest poświęcony Matce Bożej Różańcowej, dlatego też dzieci z kl. IVa i IVb przygotowały wystawę zrobionych przez siebie różańców. Materiałem do ich wykonania były, obok tradycyjnych materiałów plastycznych, owoce jesiennej przyrody. Pomysłów naszym koleżankom i kolegom nie brakowało, co możemy sprawdzić, gdyż  prace uczniów można podziwiać na wystawie zorganizowanej przez s. Angelę.

 

 

Dzień Papieski w naszej szkole...  

16 października 2012r ,w 34 rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na Tron Piotrowy, odbył się uroczysty apel, w czasie którego uczniowie klasy 6a pod kierunkiem s. Angeli Barbary Musiał przypomnieli i przybliżyli sylwetkę wybitnego Polaka - Ojca Świętego Jana Pawła II. Dzień Papieski , który był obchodzony po raz 12, został ustanowiony po to, by nie tylko być dniem podniosłych uroczystości, ale także okazją dla każdego z nas do zastanowienia się, co możemy zrobić, aby coś z nauczania papieża Jana Pawła II wprowadzić w życie — tu, gdzie żyjemy, w naszej rodzinie, szkole... Tym razem montaż przygotowany przez uczniów przypominał o miłości i rodzinie.

W ten sposób chcieliśmy wyrazić podziw i ogromną wdzięczność naszemu wybitnemu Rodakowi za Jego naukę o miłości do człowieka i Kościoła.

                                                                                                                                               oprac. s. Angeala Barbara Musiał

Święto Nauczyciela w naszej szkole...  

...wykształcenie to jeden z piękniejszych prezentów,

jakim można obdarować drugiego człowieka...

 

Dzień 14 października obchodzimy każdego roku wyjątkowo. To szczególna data. W tym dniu świętujemy Dzień Edukacji Narodowej, powszechnie nazywany Dniem Nauczyciela. Nie bez powodu, gdyż to właśnie tego dnia mamy okazję obdarować naszych pedagogów kwiatami i złożyć im życzenia, dziękując za ciężką pracę i wysiłek włożony w naszą edukację.

img

I znowu posprzątaliśmy świat?  

W piątek 14 września po raz kolejny uczestniczyliśmy w ekologicznej kampanii Sprzątanie Świata – Polska 2012. Jest to już 19 edycja akcji, która polega na zbiorowym sprzątaniu śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania. Tegoroczne sprzątanie przebiegało pod hasłem Kocham, lubię, szanuję… nie śmiecę”. Fotoreportaż z akcji w galerii ...

 

img