Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player

zielona szkoła  

W dniach od 26 do 30 kwietnia uczniowie klas szóstych wraz z opiekunami p. E. Chodurek, p. I. Stefańską- Stanik oraz p. A. Bieleckim byli na Zielonej Szkole w Sudetach. W drodze do Karpacza zwiedzili kopalnię odkrywkową Węgla Brunatnego w Bełchatowie oraz we Wrocławiu- Panoramę Racławicką. Poznali mnóstwo ciekawych miejsc. Zwiedzili Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska oraz podziemną trasę turystyczną „Sztolnie Kowary”. Wysłuchali historii i legendy Zamku Chojnik , z którego wieży podziwiali panoramę Pogórza Karkonoskiego. W drodze nad Wodospad Kamieńczyk mieli możliwość uczestniczenia w prezentacji „Wirtualne Karkonosze” w Centrum Edukacji Ekologicznej w Szklarskiej Porębie, gdzie w bardzo atrakcyjny sposób przedstawiono przyrodę ożywioną i nieożywioną polskiej i czeskiej strony gór.

ZAKOŃCZYŁ SIĘ MIĘDZYGMINNY TURNIEJ CHOPINOWSKI?  

"Rodem warszawianin, sercem Polak, a talentem świata obywatel” - pod takim tytułem realizowany był Międzygminny Turniej Chopinowski. Impreza zorganizowana została z okazji Roku Fryderyka Chopina ogłoszonego decyzją Sejmu i Senatu w związku z 200. rocznicą urodzin artysty .
Turniej Chopinowski miał przybliżyć biografię kompozytora oraz zachęcić do różnorodnych działań artystycznych inspirowanych jego muzyką. Uczniowie uczestniczący w ogłoszonych konkursach pisali wiersze inspirowane życiem i twórczością Chopina , pędzlem „malowali” jego muzykę oraz przygotowywali prezentacje multimedialne o kompozytorze.
 

img