Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player

Wizyta przedszkolaków...  

9 listopada w mury naszej szkoły zawitały przedszkolaki z Publicznego Przedszkola w Kowali. Maluchy oglądały przedstawienie przygotowane przez uczniów klas starszych, które powstało na podstawie książki Janusza Korczaka ,, Król Maciuś Pierwszy”. Poznały również historię życia naszego patrona. Pani Dyrektor Łucja Byzdra zaprosiła dzieci do kącika patrona, gdzie opowiadała o wielkim poświęceniu i miłości do dzieci J. Korczaka. Rok 2012 jest rokiem Janusza Korczaka, dlatego i najmłodsi chcieli poznać jego zasługi. Wizytę zakończyło zwiedzanie szkoły, do której z pewnością niektórzy z nich będą uczęszczali za kilka lat. Najwięcej radości przysporzyło najmłodszym widzom oglądanie przedstawienia, a to z pewnością zachęci do wzięcia udziału w konkursie plastycznym ,, U Króla Maciusia i Kajtka Czarodzieja” ogłoszonym przez naszą szkołę. Czekamy na prace…

 

 

Dzień Pluszowego Misia  

25 listopada swoje święto na całym świecie obchodzi najpopularniejsza dziecięca przytulanka - pluszowy miś. W naszej szkole jej urodziny zorganizowaliśmy 27 listopada 2012r. Dla wyrażenia naszego serdecznego przywiazania do pluszowych przyjaciół , w tym dniu dzieci  przyszły do szkoly ze swoimi ulubionymi pluszakami, a na korytarzu pojawłla się sympatyczna wystawa prac plastycznych i literackich, których bohaterem był pluszowy miś. Szczególne zainteresowanie wzbudziy przytulanki własnoręcznie wykonane przez dzieci. Na najmłodszych tego dnia czekała jeszcze jedna misiowa niespodzianka...

img

Pasowanie na Żaka-Przedszkolaka  

25.10.2012r /w czwartek/ w naszej szkole z udziałem dyrekcji szkoły, rodziców oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych odbyła się uroczystość „Pasowania na Żaka Przedszkolaka”. Był to szczególny dzień dla dzieci, które po raz pierwszy we wrześniu przekroczyły próg naszej szkoły oraz ich pierwszy publiczny występ przed licznie zgromadzoną publicznością.

 

 

img

Lekcja historii dla najmłodszych  

Dzień Niepodległości to niezwykle ważne święto dla każdego Polaka. Przypomina o historii naszego kraju i poświęceniu tych, którzy wywalczyli wolność. Przedszkolaki intuicyjnie również wyczuwały powagę i znaczenie tego święta. Klasa trzecia pod kierunkiem p. Ilony Bińkowskiej przygotowała dla zerówkowiczów apel z okazji Dnia Niepodległości. Treści tam zawarte zostały przekazane w niezwykle obrazowy i przystępny sposób. Dzięki temu maluchy mogły zrozumieć przeszłość historyczną, utrwaliły wiedzę na temat symboli narodowych oraz poznały pojęcie patriotyzmu, które wyjaśniła Pani Dyrektor Łucja Byzdra. Obchody tego święta zakończone zostały spacerem do pobliskiego miejsca pamięci narodowej, gdzie najmłodsi zapalili znicze i pamięć o poległych uczcili minutą ciszy.

 

Wojtuś strażakiem? - Wycieczka najmłodszych...  

23 maja 2012r przedszkolaki z oddziału przedszkolnego naszej szkoły gościły w Miejskiej Straży Pożarnej w Radomiu. Pracujący tam strażacy w ramach Dni Otwartych Koszar przybliżyli najmłodszym uczniom specyfikę swojej pracy oraz pokazali sprzęt ratowniczo – gaśniczy.

img

Mikołajkowa wizyta w skansenie...  

7 grudnia  2011r. zerówkowicze z naszej szkoły wzięli udział w wycieczce do Muzeum Wsi Radomskiej w Radomiu. Tego dnia zwiedzali teren muzeum. Największe okrzyki zachwytu wywołały stare wiatraki. W dekoracjach chat odkrywali zwiastuny i symbole zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

img