Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player

Wizyta Pani Kultury i Pana Bezpieczeństwo w naszej szkole  

O tym jak ważne jest bezpieczeństwo i kultura dla budowania przyjaznej atmosfery w naszej szkole mogli przekonać się uczniowie klas I – III i dzieci z oddziału przedszkolnego, którzy w dniu 24 września uczestniczyli w apelu szkolnym po hasłem ,,Bądź bezpieczny” . 

W trakcie spotkania omówione zostały najważniejsze zagadnienia dotyczące kultury zachowana się oraz bezpieczeństwa uczniów naszej szkoły. Wiersze i piosenki w wykonaniu uczniów klasy III a i III b przypomniały i utrwaliły bardzo istotne wiadomości dotyczące przestrzegania zasad bezpieczeństwa podczas drogi do szkoły, drogi powrotnej, znaków drogowych oraz zasad prawidłowego przechodzenia przez jezdnię. Pani Kultura i Pan Bezpieczeństwo, główni bohaterowie inscenizacji przypomnieli młodszym kolegom, że magiczne słowa są znakiem rozpoznawczym kulturalnego ucznia. Apel przygotowany został pod czujnym okiem p. Ilony Bińkowskiej i p. Agnieszki Kęder.

Obserwatorzy p. dyrektor Łucja Byzdra, p. wicedyrektor Joanna Kutkowska oraz zaproszony gość sierżant p. Ewelina Stróżka zgodnie stwierdzili, że uczniowie posiadają niezbędną wiedzę na temat kultury i bezpieczeństwa. Gratulujemy i wszyscy liczymy na to, że do końca roku żaden uczeń nie zapomni tego, czego dowiedział się na tym pierwszym w nowym roku szkolnym apelu.